این پند کسل کننده نیست!

سیستم پنـد، اولین نمونه محصولی است که تلاش دارد با استفاده از الگوهای هوشمند رایانه‌ای و تکیه بر داده‌های جمع‌آوری شده از عملکرد مخاطبان در این سیستم، مدیر آموزشی شخصی سازی شده و هدفمند را برای آنها ترسیم کند.

بازی

بر اساس مطالب درسی

رقابت

با رقبای هم‌تراز

هوشمندی

در انتخاب سوال

پنـد چگونه کار می کند؟!

با شیوه کار پنـد آشنا شوید!

پس از اینکه مخاطبان مدتی در سیستم به رقابت بپردازند، سیستم داده‌های مورد نیاز برای آنالیز شخصی آنها را جمع‌آوری کرده و با استفاده از داده‌کاوی با الگوریتم‌های هوشمند، به تحلیل نقاط ضعف و قوت آموزشی مخاطبان می‌پردازد.

سپس پنـد پیشنهاد آموزشی شخصی و هدفمند را جهت ارتقا سطح آموزشی مخاطب ارائه می‌دهد.این پیشنهاد دارای ویژگی‌های زیر است:

1

پیشنهاد در قالب محتوای خرد آموزشی انجام می‌شود، بدین معنا که مثلا به دانش‌آموز پیشنهاد می شود سرفصل "مشتق توابع مثلثاتی" را مطالعه کند و نه درس"ریاضی" را.

2

پیشنهاد با تکیه بر داده‌های شخصی کاربر، اهمیت سرفصل در آزمونی همچون کنکور مطرح شده است و کاملا شخصی است.

3

در ارائه پیشنهاد سعی شده است، مشکلات آموزشی ریشه‌یابی شده تا پایه علمی مخاطب تقویت شود.

4

در سیستم پند اعتقاد به برداشتن گام‌های کوچک اما هدفمند است پس میزان آموزش‌های ارائه شده به کاربر بر اساس عملکرد وی محدود می‌شود.

اهداف پنـد

با اهداف پنـد آشنا شوید!

01

مهم‌ترین هدف پنـد برقراری عدالت آموزشی در کشور است.

تمام مخاطبین این سیستم می توانند بدون پرداخت وجه، پیشنهادات شخصی آموزشی خود را داشته باشند.

با توجه به مقیاس پذیری سیستم پنـد بواسطه تکیه بر محتوای دیجیتال، امکان کاهش هزینه سرانه تولید محتوای آموزشی وجود دارد که بر این اساس می‌توان محتوای آموزشی فاخر را با هزینه مناسب به دست مخاطبین این سیستم رساند.

در پیاده‌سازی این سیستم تلاش کرده ایم، در بخش توسعه نسخه اندروید، برنامه‌نویسی منطبق بر API قدیمی 21 صورت گیرد تا طیف وسیعی از دانش‌آموزان بتوانند به این سیستم دسترسی داشته باشند.

02

علاوه بر عدالت آموزشی، پند تلاش کرده با ایجاد سرگرمی از طریق بازی و افزایش انگیزه از طریق یادگیری محتوای خرد، فرایند آموزش را دلپذیر و جذاب نماید.

سخن مدیر

بشر همواره سعی کرده با ساخت ابزاری جدید، انجام کارها را برای خودش ساده‌تر و دلپذیرتر کند.

صادقانه بگویم اگر در دوره دانش‌آموزی از من سوال می‌شد که سه فعالیت مورد‌علاقه‌ام ، که به من احساس خوبی می‌داد را نام ببرم، قطعا درس خواندن یکی از گزینه‌ها نبود و فکر می‌کنم دانش‌آموزان زیادی هم در این مورد با من هم‌نظر باشند.

از زمانی‌که من کنکور داده‌ام سال‌ها می‌گذرد و الآن کودکانی که در آن سال متولد شده‌اند، خود داوطلبان کسب صندلی‌های دانشگاه هستند. در تمام این سال‌ها اما ، با وجود پیشرفت‌های گسترده فناوری هنوز راهکاری فناورانه در بخش آموزش دیده نمی‌شود و روش سنتی آموزش همچنان برجاست. حتی آموزشگاه‌های مجازی و یا محتوای آموزشی دیجیتال نیز همچنان پیرو مکتب خشک و بی روح آموزشی قدیمی است.

در سال 99 اولین بار ایده‌ی تلفیق آموزش و بازی دیجیتالی ، به منظور افزودن چاشنی جذابیت به روش سنتی آموزش در ذهن من ایجاد شد و پس از آن به کمک چند نفر دیگر از دوستان مشغول پیاده‌سازی ایده اولیه شدیم.

در مسیر ساخت این سیستم ، بنابر بازخوردهای صورت گرفته ، تغییرات زیادی در ایده اولیه شکل گرفت و پخته تر شدن ایده باعث شد به سیستم فعلی برسیم.

در حال حاضر این ابزار قصد دارد:

  • در قالب بازی به آنالیز مخاطب بپردازد.
  • به کمک آنالیزهای انجام شده و شناخت نقاط ضعف مسیر آموزشی اختصاصی مخاطب را طراحی کند.

به این امید که این سیستم بتواند ابزاری باشد برای هدایت درسی مطلوب کلیه دانش‌آموزان کشور تا از این طریق بتوانیم با ایجاد عدالت آموزشی در کشور، قدمی کوچک در مسیر موفقیت جوانان این مرز و بوم برداریم.

ماموریت ، چشم انداز و ارزش بنیادی

ماموریت: ما یک تیم از متخصصان حوزه آی تی و آموزش هستیم که با تکیه بر ابزارهای هوش مصنوعی و داده کاوی در تلاشیم تا یک سیستم گسترده هوشمند ، جهت برقراری عدالت آموزشی ایجاد کنیم.

ارزش بنیادی: کیفیت و دسترسی پذیری جهت عدالت آموزشی

چشم انداز: بیشترین سهم سرانه آموزش در کشور

چارت سازمانی

با چارت سازمانی پنـد آشنا شوید!